DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 28.07.2017 23:35:45 

In memoriamVetCH.CH.Carda z Mileš.salaše

                  

Pověst o DUHOVÉM MOSTĚ
 
Když umře nějaké zvíře, které je tady na zemi někomu zvláště blízké, dostane se na kraj Duhového mostu. Jsou tam krásné louky, kopce a jezera, kde si naši psí kamarádi mohou spolu hrát. Mají plno dobrého jídla, pití i slunečního svitu, jsou v teple a v pohodlí. Tam pejsek zase omládne, může volně běhat podle chuti, k jídlu má tu nejjemnější játrovou paštiku, k odpočinku ho čeká pelíšek z prachového peří. Nic ho nestraší, nejsou tam žádné bouřky ani zlí tvorové. Naši chlupatí kamarádi zkrátka mají všechno, co jejich srdíčka žádají a po čem v životě toužili. I neduhy, které je provázely, jsou pryč. Ten, kdo byl starý, je opět mladý. Ten, kdo byl nemocen či poraněn je zdráv a při síle, plný života.
 
Jsou opět takoví, jaké si je pamatujeme z nejkrásnějších snů. Jsou štastní, až na jedinou maličkou výjimku - chybí jim jejich pániček, přítel největší.
 
Všichni si spolu hrají až přijde den, kdy se pejsek najednou zastaví a zpozorní, podívá se do dálky. Jeho jasné oči se rozzáří, celé tělo se nadšením rozechvěje. Opustí kamarády a rozběhne se zelenou trávou k obzoru, stále rychleji a rychleji. Objevil svého lidského přítele a když se konečně setkají, pevně se obejmou. V radostně bláznivém vítání pejsek olíže tváře, ruce pohladí jeho hlavu a člověk se znovu podívá do věrných očí, které nadlouho zmizely z jeho života, ale nikdy se neztratily z jeho srdce. Už je nic nerozdělí.
 
A tehdy překročí Duhový most společně ... 

 

     

 

            Ch.VCh.Carda z Milešovské salaše - náš Bery...Berýsek..Beránek

    10.8.2001 - 28.11.2009

                                                        

                                                                                                                                                                                    

Český šampion, Veterán šampion, 3x Vítěz plemene-BOB, 3x CACIB, 3xres.CACIB, Klubový vítěz, 2x Národní vítěz, 14xCAC, 8x res.CAC, CWC, Krajský vítěz-4.nejhezčí pes výstavy, 2x Oblastní vítěz, 4x Vítěz třídy

           

                                                                     

Beránek se narodil se na kozí farmě pod Milešovkou, odkud jsme si ho jako nejchlupatější a největší štěně z vrhu  přivezli. Ze štěňátka vyrostl sebevědomý krásný pes, který budil pozornost všude, kde se objevil. Byl to jedinečný tvor, který  rozdával jen lásku a radost.  Povahově to byl flegmatický pejsek, kterého jen tak něco nerozhodilo.  Ještě mi stačil splnit můj velký sen...udělat veterán šampiona a odešel......

Berýsku můj milovaný, navždy zůstaneš v našich srdcích, nikdy na tebe nazapomeneme...byl jsi první... a byl jsi opravdu

                                                                              PAN PES

 

            

Vítěz třídy čestné, Klubovka Hradec Králové 2009   

Nejkrásnější veterán celé Klubové výstavy...Zárybničná Lhota 2009    

BERÝSKU..... DÍKY, ZA VŠECHNO....